Stosujemy pliki cookies, aby nasze strona pozostała niezawodna i bezpieczna, a także w celu personalizacji treści i reklam, zapewnienia funkcji mediów społecznościowych oraz do analizy odwiedzin strony. W tych celach zbieramy dane o użytkownikach, ich zachowaniach oraz urządzeniach. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny możemy udostępnić naszym partnerom wspierającym nas w mediach społecznościowych, reklamie i analizie, którzy mogą łączyć je z innymi informacjami, które im dostarczyłeś lub które zgromadzili podczas korzystania z ich usług.
Poprzez kliknięcie „Akceptuj wszystko” zgadzasz się na używanie przez nas wszystkich plików cookies wskazanych w Polityce Prywatności. Wybierz “Dostosuj” aby zapoznać się ze szczegółami i zarządzać opcjami. Możesz dostosować swoje preferencje w każdym momencie. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.

Dzika przyroda woła o pomoc. A kto lepiej nadaje się do jej obrony, niż odwieczny Strażnik Puszczy, Żubr?
Fundusz Żubra powstał, aby edukować, ratować i chronić. Realizuje tę misję w najcenniejszych przyrodniczo rejonach Polski. Wszędzie tam, gdzie żyją zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt i roślin.

Fundusz współpracuje z parkami narodowymi i organizacjami pożytku publicznego, którym bliski jest los dzikiej przyrody w Polsce. Wyjątkowe znaczenie ma tu współpraca z Białowieskim Parkiem Narodowym. To na jego obszarze rozciąga się Puszcza Białowieska – najstarszy las Europy, dom dla rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Matecznik Żubra. Darowizna 1 mln zł dla BPN w 2020 roku pozwoliła na zakup specjalistycznego sprzętu weterynaryjnego i pojazdów, dzięki którym łatwiej dotrzeć z pomocą do dzikich mieszkańców Puszczy.
Fundusz Żubra wspiera rozmaite inicjatywy na rzecz ochrony przyrody, te długofalowe i te, które wymagają szybkiego działania, jak w czasie pożaru doliny Biebrzy czy pomoc dla wilczycy Gudrun z Białowieży. Każda akcja jest inna, ale łączy je wspólny cel – zachować to, co w dzikiej przyrodzie najcenniejsze i budować świadomość, jak ważna jest ochrona tego bogactwa.
![]() | ![]() |